неділя, 11 березня 2018 р.

Поглиблюємо знання англійської мови

9 березня 2018 року 00:06
http://kagarlyk-mrada.gov.ua/news/p2223
Вивчення іноземних мов та розуміння культури людей, які говорять цими мовами, є необхідною умовою ХХІ століття. Сприяють оволодінню цією навичкою літні мовні табори, і на базі опорного загальноосвітнього навчального закладу «Кагарлицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №3» вони практикуються з 2015 року. 
Хочу поділитися досвідом проведення таких таборів у нашій школі. Перш за все, хочу сказати, що англійський мовний табір став найбільш приємним та стимулюючим досвідом для наших учнів, наших учителів англійської мови та для мене особисто. Отже, перший літній мовний табір в ОЗНЗ «Кагарлицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №3» відбувся у 2015 році. Він був названий “Travelling lovers”(«Любителі подорожей»), і ми вирішили провести виїзний табір та поїхати до міста Львова. У таборі було 25 учнів. У Львові ми робили квести, флешмоб, відвідували екскурсії, познайомилися з туристом із Англії та попрактикувалися в англійській мові з ним; розмовляли німецькою з групою туристів із Німеччини. Одна з екскурсій «На каву до Львова» була проведена англійською мовою. Діти були в захваті та щасливі.
У 2016 році ми почули про волонтерську програму «GoCamp» від національного проекту  «GoGlobal», метою якого є  прагнення виховати нове всебічно розвинене та освічене покоління свідомих громадян України, здатних до навчання впродовж життя і готових до викликів 21-го століття; надихати молодь вільно володіти іноземними мовами  та бути відкритими до інших культур і досвідів. Але, на жаль, уже було пізно подаватися. Незважаючи на це, літній табір у нас відбувся. У таборі знову було 25 учнів. Так як наші учні люблять мандрівки, ми знову поїхали в подорож, цього разу до Києва, де відвідали музей води. А в кінці табірної зміни деякі наші учні поїхали в Яремчу, Буковель та Івано-Франківськ.
У листопаді 2016 року ми подали заявку до «GoCamp» і були в третій хвилі. У квітні 2017 року я взяла участь у тренінгу «GoCamp2017».Всі учасники тренінгу мали можливість почути та задати запитання міністру освіти України Лілії Гриневич та депутату Верховної Ради Мустафі Найєму. Отримавши ресурси та матеріали для проведення табору, ми з нетерпінням чекали на волонтера. Але не цього разу: волонтер до нас не приїхав. Учні дуже чекали табору, тому вчителі не могли їх розчарувати, і табір усе ж відбувся.
Трохи про роботу табору. Перед початком учитель, який відповідає за проведення табору, готує меморандум співпраці з батьками учнів, що беруть участь у таборі. Першого дня всі учасники збираються в актовій залі школи. Директор школи бере слово, вітає всіх учасників, і всі разом насолоджуються святковим концертом. Після концерту всі йдуть до класу, складають правила поведінки в таборі та об’єднуються в групи. Кожна группа створює свою назву, девіз та презентує себе. Всі учасники табору люблять проводити час надворі, тому більшість часу вони проводять на спортмайданчику або на шкільному подвір’ї. Прибувши до табору, діти роблять зарядку та інтерактивну руханку. Після сніданку вони мають час для проекту з інтерактивними перервами (спорт, ігри, пісні). Минулого літа учасники табору ходили до ставка. Дівчатка робили еко-торт, а хлопці ловили рибу. Так як табір називається «Любителі подорожей», ми знову поїхали до столиці та відвідали козацьке селище «Мамаєва Слобода». Відділ освіти Кагарлицької райдержадміністрації надав нам безкоштовний шкільний автобус.
Кожен день табору закінчується рефлексією та зворотнім зв’язком. Діти в захваті від табору. Вони знають, що англійська не нудна, вона класна. Що ще важливо, вони не тільки говорять англійською: у таборі вони розвивають численні соціальні навички – спілкування, толерантність, співробітництво та багато інших.
Протягом 27-29 жовтня минулого року я відвідала тренінг «GoCampAfterschool». Це новий формат позашкільної програми з поглибленим вивченням англійської (або іншої іноземної за домовленістю) мови із залученням іноземного волонтера. І ось із 26 лютого по 16 березня 2018 року в нашій школі триває позашкільне інтерактивне навчання англійській мові «GoCampAfterschool» із волонтером з Індонезії Rani Suryaningsih. У таборі 35 учнів. Уранці Рані відвідує уроки, і не тільки англійської мови, а після уроків проводить час із дітьми, беручи участь в інтерактивних руханках, кіноклубах, драматичних сесіях та багатьох інших активностях, які допоможуть  дітям подолати мовний бар’єр. Наші школярі спілкуються лише іноземною мовою між собою та з волонтером. За допомогою спеціально розробленої програми діти вчаться працювати в команді, спілкуватися в багатокультурному середовищі, критично мислити та бути толерантними до інших.
Насолоджуємося «GoCampAfterschool»!
Тетяна ТКАЧ, голова методоб’єднання вчителів англійської мови
ОЗНЗ  «Кагарлицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №3»

Немає коментарів:

Дописати коментар