вівторок, 24 вересня 2024 р.

HP IDEA Інноваційна сесія 1





 HP IDEA Інноваційна сесія 1

Ко-фасилітатор на програмі підвищення кваліфікації «Трансформація цифрової педагогіки»,

 розроблену за участі Вищої школи педагогічних наук Гарвардського університету та 

Університету Мічигану.

Це інноваційна програма не про формування цифрових навичок, а про те, як освітяни можуть 

трансформувати педагогіку у своїх закладах, щоб успішно співпрацювати з учнівством в 

умовах цифрового 21 століття та залишатися гнучкими й винахідливими, особливо в складні 

часи.

HP IDEA (HP Innovation & Digital Education Academy) 


субота, 14 вересня 2024 р.

Online seminar at Chernihiv IPPO

 #eTwinning

#eTwinningАмбасадор

5 вересня 2024 року мала можливість, як Амбасадор міжнародної програми #eTwinning

в Чернігівській області, виступити на Обласному онлайн-семінарі для консультантів ЦПРПП, 

спеціалістів органів місцевого самоврядування, керівників професійних спільнот учителів 

іноземної мови із теми «Актуальні питання викладання іноземної мови в закладах загальної середньої освіти  в 2024/2025 навчальному році».

Головною метою мого виступу було відродження програми #eTwinning в області, адже у зв'язку спочатку з Ковід-19, а потім і з початком повномаштабної війни, ітвінери області припинили створювати проєкти з міжнародними партнерами. На онлайн-семінарі розповідала про можливості програми #eTwinning, як стати ітвінером,  як зареєструватися на платформі ESEP, як долучитися до програми новим вчителям, та як відновити свою діяльність, якщо вже був зареєстрований на попередній платформі. 








Дуже вдячна методисту Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної

 освіти імені К.Д. Ушинського пані Євгенії Булгаковій за запрошення та підтримку міжнародних 

проєктів в області.

середа, 11 вересня 2024 р.

Номінація "Вибір українців"

 На порталі Дія.Освіта розпочалося народне опитування за найкращого вчителя 2024 року в номінації «Вибір українців». Це одна із номінацій щорічної національної премії Global Teacher Prize Ukraine.

Опитування в номінації «Вибір українців» триватиме з 10 вересня до 23:59 години 1 жовтняПереможець в номінації отримає освітню подорож. Результати будуть оголошені 5 жовтня під час урочистої церемонії Global Teacher Prize Ukraine. Подія транслюватиметься в ефірі національного телемарафону «Єдині новини» та на YouTube-каналі «Освіторії».

Серед претендентів на це звання є і я, Тетяна Ткач, учителька англійської мови, яка працює в Комунальному закладі Кагарлицької міської ради "Кагарлицький ліцей #3 ".


Буду рада, якщо віддасте голос за мене. 

Посилання

понеділок, 2 вересня 2024 р.

Back to school 2024-2025

 Перед 1 вересня у вчителів завжди гаряча пора 😜, адже треба спланувати свою роботу на рік, знайти потрібні курси, перебрати свої папери, з якими важко іноді розлучитися🙈, докупити літературу, папір, зошити/блокноти, канцелярію, приготувати активності для першого уроку по класам, іноді від 1 по 10-11 🫣, перечитати рекомендації МОН🤯  і ще багато-багато чого потрібного.

І засідання професійної спільноти  вчителів твого предмету чи освітньої галузі  ой як стають в нагоді ❗️🌝

Сьогодні вчителі англійської мови Кагарлицької громади на засіданні своєї професійної спільноти мали таку чудову можливість поділитися своїми враженнями від літньої відпустки, дехто уявної, наприклад , подорожі до Лос-Анджелес з відвідуванням Голлівуду, а дехто мав розказувати правду.🤗

( активність "Funny holidays cards").

Керівник професійної спільноти Тетяна Ткач підійшла креативно до обговорення методичних рекомендацій МОН щодо оцінювання результатів навчання учнів 5-9 класів, запропонувавши колегам пройти вікторину на ігровій навчальній платформі Kahoot.🫣💪 Питань виявилося багато, тому ще раз переглянули сам наказ та виробили основні позиції щодо оцінювання результатів навчання та запису їх в журналах. 

Тетяна Ткач запросила своїх колег доєднатися до програми #eTwinning,  вподобати сторінки ФБ ETwinning Ukraine та сайту програми https://etwinning.org.ua/ Через повітряну тривогу довелося перервати тренінг по #eTwinning,  який вирішили провести в найближчий час, адже робота в міжнародних проєктах згуртовує учнів, дає можливість пізнавати нове, ділитися своїми результатами, вдосконалюватися.

З побажаннями мирного навчального року 2024-2025,  вчителі професійної спільноти англійської мови виходили з засідання вже озброєними знаннями, що робити та як рухатися далі.

Дякуємо нашим Богам #ЗСУ за можливість зустрічатися, спілкуватися та розробляти кроки, хоч і маленькі, до перемоги❗️💙💛









Top-10 GTPU 2024




 I am really  excited and proud of being in Top-10 Global Teacher Prize Ukraine 2024❗️🥰

понеділок, 26 серпня 2024 р.

Оцінювання результатів навчання 2024-2025

неділя, 25 серпня 2024 р.

Оцінювання відповідно до Рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання здобувачів освіти відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти, затвердженими наказом Міністерства освіти та науки України від 2 серпня 2024 року за №1093

 

Все про оцінювання за новими Рекомендаціями:
  • Яким документом регламентовано оцінювання учнів 5-7 класів? Оцінювання здійснюється відповідно до Рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання здобувачів освіти відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти, затвердженими наказом Міністерства освіти та науки України від 2 серпня 2024 року за №1093
  • Які основні види оцінювання? Основними видами оцінювання результатів навчання учнів є формувальне оцінюванняпідсумкове оцінювання та державна підсумкова атестація.
  • Що таке формувальне оцінювання? Формувальне оцінювання спрямоване на відстеження динаміки навчального поступу учнів, визначення їхніх навчальних (освітніх) потреб і скерування освітнього процесу на підвищення ефективності навчання з урахуванням встановлених результатів навчання. Формувальне оцінювання результатів навчання учнів/учениць виконує діагностувальну, коригувальну, орієнтувальну, мотиваційно-стимулювальну, розвивальну, прогностичну та виховну функції. Воно не призначене для визначення відповідності результатів навчальних досягнень учнів обов'язковими/очікуваними результатами навчання, визначеними Державним стандартом/модельною навчальною програмою за певний період навчання, це інтерактивне оцінювання учнівського прогресу, що дає змогу вчителям визначати потреби учнів, адаптуючи до них процес навчання.
  • Як впливає поточне оцінювання на підсумкові оцінки учнів? Формувальне оцінювання є поточним видом оцінювання і воно не впливає на підсумкові оцінки.
  • Як часто здійснювати поточне оцінювання? Частотність та процедури проведення оцінювання, а також види діяльності, результати яких підлягають оцінюванню, визначають педагогічні працівники з урахуванням дидактичної мети, особливостей змісту навчального предмета/Інтегрованого курсу та з урахуванням етапу опанування програмовим матеріалом та етапу досягнення очікуваного результату навчання.
  • Чи проводять тематичні оцінювання? За потреби, для отримання інформації щодо рівня досягнення очікуваних результатів навчання учнями, визначених в окремому елементі навчальної програми (тема/розділ тощо), здійснюється тематичне оцінювання,. Результати тематичного оцінювання можуть бути використані для коригування освітнього процесу, вони не враховуються під час підсумкового оцінювання.
  • Які види підсумкового оцінювання? Підсумкове оцінювання показує результат навчання та розвитку.
  • Як часто проводиться підсумкове оцінювання? Підсумкове оцінювання здійснюють періодично. Кількість підсумкових робіт, час їхнього проведення вчитель/учителька може встановлювати самостійно. Підсумкові роботи можуть забезпечувати охоплення одного, декількох або всіх груп результатів, визначених у Державному стандарті, у межах вивченого впродовж певного періоду, і мають забезпечувати об’єктивність оцінювання.
  • Як здійснюється семестрове оцінювання? Підсумкове оцінювання за семестр здійснюють за групами результатів навчання, що передбачені Критеріями оцінювання за освітніми галузями, з урахуванням різних форм і видів навчальної діяльності. Для формування висновків щодо рівня досягнення обов’язкових результатів навчання за семестр учитель/учителька може запропонувати учнівству:
    1) виконати комплексну підсумкову роботу, завдання якої дозволяють установити результати навчання за всіма групами результатів, визначеними в Критеріях оцінювання за освітніми галузями;
    2) виконати окремі підсумкові роботи для кожної групи результатів, визначеної у Критеріях оцінювання за освітніми галузями.
    Підсумкове оцінювання одного, декількох або всіх груп результатів, визначених у Державному стандарті, може проводитись протягом навчального періоду.
  • Як визначається семестрова оцінка? У Свідоцтві досягнень виставляють семестрові оцінки за групами результатів. На підставі оцінок за групами результатів виставляють загальну оцінку за семестр з кожного навчального предмета/інтегрованого курсу навчального плану освітньої програми закладу освіти. Оцінка за семестр може бути скоригованою.
  • Як здійснюється річне підсумкове оцінювання? Підсумкове оцінювання за рік не здійснюють. Річну оцінку виставляють на підставі загальних оцінок за І та II семестри або скоригованих семестрових оцінок. Річна оцінка не обов’язково є середнім арифметичним оцінок за І та II семестри. Для визначення річної оцінки потрібно враховувати динаміку особистих досягнень учня і учениці протягом року. Річне оцінювання також може бути скоригованим.
  • Чи може заклад використовувати власну шкалу оцінок? За умови використання власної шкали оцінювання заклад має визначити та описати в освітній програмі правила переведення загальної оцінки результатів навчання за рік у систему, визначену законодавством (12-бальну систему), для виставлення у Свідоцтво досягнень.
  • Що робити, якщо неможливо визначити рівень навчальних результатів учня? Якщо рівень результатів навчання учня (учениці) визначити неможливо з якихось причин, у класному журналі та свідоцтві досягнень, табелі навчальних досягнень роблять запис «не атестований(а) (н/а)».
  • Як оцінювати роботи учнів у випадку виявлення порушення академічної доброчесності (списування)? У разі порушення учнями принципів академічної доброчесності, зокрема, списування (виконання письмових робіт із залученням зовнішніх джерел інформації, крім дозволених для використання під час певного виду навчальної діяльності), учитель/учителька може ухвалити рішення не оцінювати результат такої навчальної діяльності і запропонувати учню/учениці повторне проходження оцінювання.
  • Як оголошувати оцінки? Оцінка є конфіденційною інформацією, доступною лише для учнів та їх батьків (або осіб, що їх замінюють). Інформування батьків про результати навчання може відбуватися під час індивідуальних зустрічей, шляхом записів оцінювальних суджень у носіях зворотного зв’язку з батьками (паперових/електронних щоденниках учнів тощо), фіксації результатів навчання у свідоцтві досягнень.
  • Як здійснюється оцінювання навчальних досягнень учнів з особливими освітніми потребами? Оцінювання навчальних досягнень учнів з особливими освітніми потребами здійснюють відповідно до індивідуальної програми розвитку, що розробляється на основі висновку фахівців інклюзивно-ресурсного центру, де зазначено труднощі функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я, що можуть впливати на ефективність застосування певних форм оцінювання. Добір форм оцінювання навчальних досягнень учнів з особливими освітніми потребами здійснюють індивідуально з обов’язковим урахуванням їх можливостей функціонування, життєдіяльності та здоров’я.
    При оцінюванні рівня сформованості предметних компетентностей учнів з особливими освітніми потребами вилучають ті складові (знання, вміння, види діяльності та інше), опанування якими є утрудненим або неможливим для учня з огляду на труднощі функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров'я.

понеділок, 12 серпня 2024 р.

ТОП-50 GTP Ukraine 2024


 Дякую перш за все своїм учням, що тримають мене в тонусі 🥰, що дозволяють розширювати їх кругозір, що долучаються до проєктів та крейзі ідей своєї Тетянки🥰 

ETwinning тренінг для амбасадорів

 ETwinning Ukraine 

Тренінг для Амбасадорів " Розбудова спільноти eTwinning- Амбасадорів в Україні. Інструменти та можливості Програми ЄС Еразмус+ для шкіл"- чудова можливість колаборації з колегами, поширення досвіду, пізнання нового.

Дякуємо Національному офісу підтримки програми #eTwinning за залученість, за пошук нових можливостей участі в міжнародних проєктах, за постійну підтримку 24/7❗️🥰

Ви показали сьогодні стільки можливостей, що, як сказала Olena Naumenko , до 1 вересня нашим амбасадорам  є робота❗️🙈

Колеги-амбасадори, ви - круті❗️🥰🤩







субота, 6 липня 2024 р.

понеділок, 1 липня 2024 р.

Подяка від Британської Ради

 Дійсно приємно отримувати такі подяки.!))

Фасилітувала 2 когорти вчителів на курсі "Викладання англійської мови в Новому контексті: базова середня школа, 7-9 класи"  протягом липня- грудня 2023 року.    Курс розроблений Британською Радою з метою підтримки реформи НУШ. 

Дякую за довіру та професійний розвиток, British Council Ukraine 🇺🇦 ♥️ 


субота, 29 червня 2024 р.

Warming up activities


https://grade.ua/uk/blog/warm-ups-and-ice-breakers-for-kids/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR17f4iNA5tXFXnDO47_nwJe5WBdegfGwp5TX_SXlXkozwNd6yNTZHOXW_A_aem_uK4lIxhsU3D6Ls0OtPXwkw

субота, 1 червня 2024 р.

Dictation. Types

 From Svitlana. Teaching English Telegram 

ДИКТАНТИ- це невід'ємна частина наших буднів. Особисто для мене диктанти, це не лише перевірка, а навіть більше це відпрацювання spelling. 

      📍📍📍Ось створила добірку різних видів диктантів,які можна виконувати з учнями:

📌 question dictation - вчитель розвішує на стінах класу листочки з різними питаннями по темі,яку учні вивчають. В цьому завданні обираємо Писаря та Бігуна. Завдання Бігуна запам'ятати питання в сказати його Писарю,який має написати відповідь на це питання.

    📌 Hiding letters dictation - Вчитель має закрити частину слова,або декілька літер в слові. Далі вчитель або показує картки із зображенням або ж дати definition. Учні мають здогадатися про що йдеться і дописати частину слова/ літер. 

     📌 Drawing dictation. Вчитель поступово малює картинку та учні мають відгадати та записати це слово.

     📌 Visual dictation. Учитель демонструє слово декілька секунд, потім учні записують по пам'яті.

      📌 Shouting dictation. Учні знаходяться на відстані один від одного. Їхнє завдання кричати слова або голосно їх пояснювати. Трохи шумно виходить, але дуже весело та продуктивно.

    📌 Upsidedown dictation. Слова розміщуємо на дошці боком, верх ногами як вам більше до вподоби. Ціль: щоб учні покрутилися та правильно записали слова.

    📌 Opening dictation. Вчитель бере флешкартку та закриває її аркушем паперу або якоюсь іншою яскравою фотографією і потрішки її починає відкривати і показувати учням основну флешкартку. 

   📌 silent dictation. Учні диктують один одному слова дуже тихо. Інші мають почути та записати їх. 

   📌 meaning dictation. Вчитель розвішує флешкартки зі словами вивченої лексики. Учні можуть дивитися на дошку. Вчитель бере флешкартку та починає її описувати. Учні мають зрозуміти що це за слово та записати його в стовпчик. По закінченню вчитель демонструє картки в тій послідовності в якій він їх диктував.

   📌Running dictation - students work in groups. There are some flash cards on the teacher's desk. One student runs to the desk, chooses a word and then spells it to their group. The team, which writes all the words correctly, wins.

   📌Extra letters. Завдання вчителя написати слово із зайвими літерами, учні мають уважно подивитися та викреслити зайві літери.

     📌 Waterfall colourful dictation. Учні мають записувати слова у формі водоспаду спочатку colourful pen- highlighter- crayons. 

E.g. p

        p-i

        p-i-n

        p-i- n-e

        p- i- n- e- a

        p-i-n-e-a- p

        p-i-n-e-a-p-p

        p-i-n-e-a-p-p-l

        p-i-n-e-a-p-p-l -e


      📌 Drawing dictation. Вчитель диктує текст, завдання учнів його намалювати в зошиті. Для пришвидшення процесу можна попередити учнів, щоб руки-ноги-тулуб та інше не вимальовували, а зображали лініями, колами, овалами і т.д. 

   Особисто мені дуже сподобався такий вид роботи,коли з учнями вивчали тему "Зовнішність", "Одяг" too+ adjective. This girl has got too long jeans and too old shoes. Her ears are too small, her lips are too big. Діти прям кайфували та 🤣.

   📌Team dictation 

Дві команди. На дошці текст цілісний, а в писаря команди з пропущеними словами. Завдання команди бігти до дошки і по одному слову доповнити текст)))

    📌Grammar dictation

Підготуйте набір речень. Наприклад, можна підготувати речення у Present Simple. Вчитель диктує речення у Present Simple. Задача учнів записати оригінальне речення та трансформувати його у Past Simple (чи будь-який інший час). 

     📌Keywords dictation

Вчитель диктує набір слів та/або словосполучень українською або англійскою мовою. Учні записують або оригінал, або переклад цих слів. Далі їх задача створити міні-історію з цим вокабуляром. 

🌟 Впевнена що Ваші уроки стануть ще крутіші!🔥🔥🔥